Szerző: Kálmán Renáta táplálkozási és kineziológiai tanácsadó AROMAOLAJOS THAI MASSZÁZS
Ez a masszázs fajta nyugati igényre alakult ki, mivel az ősi thai masszázs szárazon (ruhában) történt. Lásd: Thai jóga masszázs: http://www.thaijogamasszazs.hu/thai-masszazs
Az aromaolajos masszázsnál viszont olajok alkalmazásával kezeljük a testet.
|
Szerző: Kálmán Renáta táplálkozási és kineziológiai tanácsadó THAI JÓGA - RUESRI DAT TON (SZERZETESEK ÖNGYÓGYÍTÓ GYAKORLATAI)
A thai masszázsról sokan hallottak már és tapasztalták jótékony hatásait, de a thai jóga művészete Thaiföldön kívül még kevéssé ismert.
Európában kevéssé, hazánkban pedig szinte alig.
A thai gyógyászat holisztikus szemléletű, a betegek kezelése az életenergia testben való szabad áramlásának biztosításával történik.
|
Szerző: Kálmán Renáta táplálkozási és kineziológiai tanácsadó MASSZÁZS A TÖRTÉNELEMBEN 3.
A KÖZÉPKORBAN a testkultusz eléggé háttérbe szorult, a masszázs az orvoslás eljárásai között szerepelt a dögönyözés, a köpölyözés, a borogatás és más módszerek között.
A szerzetesek már a korai időktől kezdve foglalkoztak orvoslással, gyógyászattal és ápolással.
Az orvos szerepét nagyra tartották, Szent Benedek is a gyógyító orvoshoz hasonlította az apátot.
Jézus egyik példabeszédében szereplő mondat: „Beteg voltam, és meglátogattatok” arra sarkallta a szerzeteseket, hogy az ápolást is felvegyék mindennapi tevékenységük sorába.
|
Szerző: Kálmán Renáta táplálkozási és kineziológiai tanácsadó *****
Hazánkban a lakosság kb. 10-15%-a szenved valamilyen mozgásszervi problémától. Közöttük gyakori az ízületi fájdalom és az ízületi gyulladás.
A hideg idő, amely a kínai gyógyászat szerint a 6 külső ártó egyike, gyakran okoz hideg típusú tüneteket, többek között előidézhet ízületi fájdalmakat. Ezeket így észleljük: merev tagok, csontig hatoló hideg okozta fájdalom, „berozsdásodott” ízületek.
Az ízületi bántalmak azonban más okból is eredhetnek.
|
Szerző: Kálmán Renáta táplálkozási és kineziológiai tanácsadó MASSZÁZS A TÖRTÉNELEMBEN 2.
KÍNA
|
Szerző: Kálmán Renáta táplálkozási és kineziológiai tanácsadó MASSZÁZS A TÖRTÉNELEMBEN
A masszázs a legrégebbi gyógyeljárások közzé tartozik. Nagy valószínűséggel ösztönösen kezdték alkalmazni fájdalomcsillapító hatása miatt. Ezt laikusként is tapasztalhatjuk, ha megdörzsölünk, megnyomogatunk magunkon egy-egy fájó testrészt vagy pontot, láthatjuk, hogy enyhül a fájdalom.
A masszázs szinte minden kultúrában fellelhető, a legkorábbi emlékek, források az Ókorból származnak.
MASSZÁZS AZ ÓKORBAN
|
Szerző: Kálmán Renáta táplálkozási és kineziológiai tanácsadó Érdekességek a thai masszázsról
Thai masszázs, mint folyamatos figyelem és jelenlét
|
Szerző: Kálmán Renáta táplálkozási és kineziológiai tanácsadó "A thai masszázs mindig a nyugalom és a belső béke forrása"
Az ősi gyógyászat szerint mielőtt a tünetek megjelennének és rendszeressé válnának, a betegségek feszültség és fájdalom formájában jelentkeznek először a testben.
A thai masszázs az energia szabad áramlását biztosítja a test különböző zónáiban és megállítja a betegség előrehaladását.
A masszázs mindig a nyugalom és a belső béke forrása. A thai masszázsra különösen igaz ez, hiszen a testet egy mély relaxációs állapotba viszi.
|
Szerző: Kálmán Renáta táplálkozási és kineziológiai tanácsadó Masszázs, mint stressz- és fájdalomcsökkentő módszer
Az masszázsnak, mint terápiás módszernek az Ókorra nyúlik vissza az eredete. Régi kínai kéziratok tesznek róla említést i. e. 3000 táján. „A görögök és a rómaiak is éltek a masszázs adta lehetőséggel a gyors regenerálódás érdekében vagy azért, hogy enyhítsék a testi fájdalmakat, pl. a gladiátorjátékok után.”
Nyugaton viszont, az elismert előnyei ellenére, jó időre feledésbe merült a kereszténység elterjedése miatt, mivel az rossz szemmel tekintett a test fizikai érintésére.
|
Szerző: Kálmán Renáta táplálkozási és kineziológiai tanácsadó A thai masszázs eredete, illetve hogyan hat a stresszre?
|